Byten sker kostnadsfritt i någon av Indiskas butiker inom 30 dagar mot uppvisande av kvitto.

För produkter märkta med REA eller LAGERRENSNING har du rätt att returnera ditt köp inom 14 dagar från att du mottagit din order.

Om du handlat på indiska.com har ett digitalt kvitto skickats till dig via mail i samband med att din order skickats från Indiska. Detta kvitto visar du upp i butiken. Observera att din följesedel eller betalningsinformation från Klarna inte gäller som kvitto vid byte eller retur.

Byte av storlek eller artikel kan dessvärre inte administreras via vårt lager och du kan därför inte byta din vara genom att skicka in den till oss. Vi hänvisar dig istället varmt till någon av våra butiker.

Har du inte möjlighet att byta i en butik är du alltid välkommen att skicka dina varor i retur genom att följa vår returpolicy. Därefter kan du lägga en ny beställning på indiska.com innehållande den vara du önskar beställa. Observera att en returfrakt på 49 kr tillkommer för alla returer som skickas tillbaka till vårt lager och att det pris som är aktuellt på hemsidan vid beställningen gäller.

Var denna artikel till hjälp?
18 av 31 tyckte detta var till hjälp