Byte sker kostnadsfritt i någon av Indiskas butiker mot uppvisande av kvitto. Om du handlat på indiska.com har ett digitalt kvitto skickats till dig via mail i samband med att din order skickats från Indiska. Detta kvitto visar du upp i butiken. Observera att den följesedel som medföljer din order inte gäller som kvitto vid byte eller retur.

Byten kan dessvärre inte administreras via vårt lager och du kan därför inte byta din vara genom att skicka in din order till oss via postombud. Vi hänvisar dig istället varmt till någon av våra butiker.

Tips: har du inte möjlighet att vända dig till en butik? Skicka då in din vara som en retur till oss genom att följa vår returpolicy för att sedan lägga en helt ny beställning på indiska.com innehållande den vara du önskar köpa. Observera att en returfrakt på 49 kr tillkommer för alla returer som skickas tillbaka till vårt lager.

Var denna artikel till hjälp?
0 av 0 tyckte detta var till hjälp

Kommentarer

0 kommentarer

Artikeln är stängd för kommentarer.